Reklama
Reklama

45-metrowe tramwaje na razie nie wyjadą na poznańskie ulice

fot. Czytelnik

Takie pojazdy przydałyby się między innymi na trasie PST, gdzie w godzinach szczytu pasażerowie mają problem by wejść do tramwaju.

Używane teraz tramwaje dwuczłonowe mają 32 m i mogą pomieścić 200 pasażerów. Nie zawsze do takiego pojazdu mieszczą się wszyscy pasażerowie. Z koniecznością wydłużenia tramwajów liczono się w Poznaniu od lat. Mogą one znacznie zwiększyć możliwości przewozowe, przy zachowaniu liczby uruchamianych pojazdów na tym samym poziomie. W przyszłości trzyczłonowe bimby miałyby kursować na najczęściej uczęszczanych trasach - np. Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Tramwaje złożone z trzech wagonów o łącznej długości 45 metrów były już testowane w Poznaniu w ubiegłym roku. Przejechaliśmy przez takie kluczowe węzły komunikacyjne żeby sprawdzić skrajnie, żeby zobaczyć jak się taki tramwaj wpisuje w zakręty w ronda - tłumaczy w rozmowie z WTK Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK. Wnioski płyną takie, że na wielu liniach zwłaszcza tych, które są przetłoczone można by było wprowadzić takie długie, bardzo pojemne tramwaje - dodaje,

Pojazdy o takiej długości tyle że składające się z jednego wagonu planuje kupić miasto, ale dopiero w przyszłych przetargach. Trzeba jednak jeszcze zmienić platformy niektórych przystanków na dłuższe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro