Reklama
Reklama

Z nożem podszedł do przechodniów i zażądał wydania pieniędzy oraz telefonów komórkowych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak

26-latek usłyszał zarzuty. Może trafić do więzienia na 3 lata.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Do dwóch mężczyzn, idących ulicą Zieloną w Pleszewie podszedł 26-latek. Napastnik miał w ręku nóż, którym groził żądając wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Dzięki zdecydowanej postawie mężczyzn, 26-latek nie osiągnął zamierzonego celu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę. 26-letni mieszkaniec Pleszewa został przewieziony do pleszewskiej komendy. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 2,8 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia - relacjonuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy policji w Pleszewie.

26-latek doskonale znany jest miejscowym policjantom. Był już karany za podobne przestępstwa, min. rozbój i kradzieże. Tego przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy - dodaje.

Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro