Reklama
Reklama

Masowo kradną pokrywy studzienek kanalizacyjnych na Piątkowie. Lepiej patrzeć pod nogi!

fot. Straż Miejska

W ostatnim czasie tylko na Piątkowie skradzionych zostało kilkanaście pokryw do studzienek kanalizacyjnych.

Od kilku dni poznańscy strażnicy miejscy odbierają zgłoszenia od mieszkańców Piątkowa o ginących pokrywach studzienek kanalizacyjnych. Takie zdarzenia miały miejsce na ul. Mariana Jaroczyńskiego, Wacława Gieburowskiego, Umultowskiej, na os. Jana III Sobieskiego i Stefana Batorego.

Takich zgłoszeń było już kilkanaście. Kradzieże metalowych kratek, włazów i pokryw od studzienek kanalizacyjnych na złom są bez wątpienia sporym problemem i dużym zagrożeniem dla przechodniów i kierujących samochodem. Każdy przypadek został zgłoszony odpowiednim podmiotom, a miejsca zostały zabezpieczone przez strażników i osoby zgłaszające - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Obecnie funkcjonariusze z referatu Północ kontrolują okoliczne skupy złomu w poszukiwaniu skradzionych materiałów. Obowiązkiem każdego właściciela takiego miejsca jest spisanie danych personalnych osoby, od której kupuje surowce.

Apelujemy do mieszkańców, aby każde podejrzane zachowania osób, które otwierają włazy studzienek zgłaszać straży miejskiej lub policji jak również spisać numery rejestracyjne pojazdu, które mogą okazać się przydatne w ustaleniu sprawcy kradzieży - kończy Piwecki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro