Reklama
Reklama

Smaki prosto z Sardynii

W sobotę 14.09.2019 o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich poznaniaków na pizza free party i świetną zabawę podczas inauguracji działalności nowej restauracji SMAK ITALY przy ul. Szyperskiej 3 w Poznaniu.

Nowy "Smak Italy" otwierają Gośka - dawna współwłaścicielka dwóch poznańskich restauracji oraz Carlo, czyli polsko - włoskie małżeństwo. Właśnie - nowy "Smak Italy" w zupełnie nowej lokalizacji i z odświeżonym wizerunkiem dzięki współpracy z pracownią "Bez Szablonu", niedługo otworzy dla Gości swoje drzwi.

Właścicielka - Małgorzata Kozłowska - przez ponad 20 lat mieszkała we Włoszech, a konkretnie na pięknej i malowniczej Sardynii.

Wyspa ta uważana jest za raj na ziemi nie tylko ze względu na cudowne widoki i lazur Morza Śródziemnego, ale też ze względu na tamtejszą kuchnię i jakość produktów... Sery, wędliny, owoce morza, wina... ach ten klimat!!! To właśnie tam odkrywa się prawdziwe smaki kuchni śródziemnomorskiej i tam się w niej zakochuje... Tam też poznaje się mężczyznę życia i wychodzi się za niego za mąż, tak jak zrobiła to Gośka.

Pomimo że całym sercem pokochała Włochy i wszystko, co włoskie, gdzieś z tyłu głowy jakiś głos jej podpowiadał, że kiedyś wróci do Polski i otworzy własną pizzerię... Takie tam marzenie - myślała... ,jednak marzenia się spełniają...

Pomysł na metrową pizzę urodził się wiele lat temu w Alghero, w znanej w tym mieście restauracji, która taką właśnie pizzę serwuje.

Lato, upał, włoska muzyka, szumiące w tle morze, ukochany przy boku... i nagle myśl... "a gdyby taką pizzę zrobić w Poznaniu???"

Od tamtej chwili już wiedziała, co będzie robić, jeśli kiedykolwiek zdecyduje się na powrót do kraju.

Dzięki mężowi - rodowitemu Włochowi, który prowadził kilka lokali gastronomicznych w Italii - o pizzy wie prawie wszystko, pilnie zdobywała wiedzę w tej dziedzinie.

Ale "Smak Italy" to nie tylko pizza... Będzie można tu zjeść oryginalne sery i kiełbasy oraz kilka dań rodem z Sardynii. Goście mogą liczyć na lasagne, gnocchi i inne makarony oraz bezglutenowe placki z ciecierzycy... Gorąco polecamy!!!

W restauracji można też podziwiać oryginalną ceramikę sardyńską, która tworzy część wystroju. Lokal jest bardzo przytulny, z głośników płynie włoska muzyka, a włoski klimat czuje się tu na każdym kroku...

Nie wierzycie?... Sami się przekonajcie... Spotkajmy się po prostu w Trattoria Pizzeria Smak Italy!

Zapraszamy,
Gosia i Carlo

Trattoria Pizzeria Smak Italy
ul.Szyperska 3
Poznan
tel.537 55 66 55
Zapraszamy na naszego FB

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro