Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu: znamy projekt nowej organizacji ruchu. Wiele ulic zamieni się w jednokierunkowe

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich udostępnił projekt stałej organizacji ruchu, która ma zostać wprowadzona na Łazarzu. Ma to związek z poszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania, planowanym na jesień 2020 roku.

Koncepcja uspokojenia ruchu była przedmiotem konsultacji społecznych na przełomie 2017 i 2018 roku. - Rozwiązania ujęte w projekcie uwzględniają zmianę kierunków ruchu na części ulic osiedla, wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości i skrzyżowań równorzędnych oraz dostosowanie parkowania do obowiązujących przepisów. Projekt wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Miejskiego Inżyniera Ruchu - informuje ZDM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. 2 stycznia 2025 r. rusza kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Urzędnicy przekonują, że po zmianach przez Łazarz będzie przejeżdżać mniej samochodów, redukcji ma także ulec liczba pojazdów na chodnikach. Według badań nawet 75 proc. miejsc postojowych może utrudniać poruszanie się pieszym.

W ramach zmian jednokierunkowe mają stać się (całe lub na konkretnych odcinkach) m.in. Ułańska, Jarochowskiego, Lodowa, Stablewkiego, Potockiej, Graniczna czy Mottego. Ponadto niemal cały Łazarz zostanie objęty kontraruchem rowerowym.

Wszystkie szczegółowe informacje wraz z mapami znaleźć można tutaj.

W środę i czwartek odbędą się dyżury informacyjne poświęcone wprowadzeniu na osiedlu Św. Łazarz Strefy Płatnego Parkowania. Specjaliści Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Inżyniera Ruchu, projektanci oraz przedstawiciele Rady Osiedla będą do dyzpozycji mieszkańców 11 września w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13, a 12 września w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27 w godzinach od 8:00 do 11:00 i od 16:00 do 19:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
32.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro