Reklama
Reklama

Uniwersytet Otwarty UAM - na jesień propozycje blisko 80 kursów

Październik to miesiąc, w którym tradycyjnie rozpoczynają się zajęcia w szkołach wyższych, na studiach stacjonarnych i zaocznych, podyplomowych i doktoranckich. Na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza do tych tradycyjnych form kształcenia od 2016 roku dołączyła jeszcze jedna - kursy w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM.

Uniwersytet Otwarty UAM właśnie rozpoczyna zapisy na pierwszy w tym roku trymestr. Oferowane kursy zorganizowane są na wzór zajęć akademickich - wykłady, ćwiczenia, warsztaty i laboratoria - dla wszystkich zainteresowanych (od 16. roku życia), bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Do tej pory, w ramach dziewięciu trymestrów, uruchomiono 204 kursy dla 4,5 tysiąca słuchaczy. W tym trymestrze zaproponowano blisko 80 kursów - w tym te najpopularniejsze, z ubiegłych lat, ale także prawie 40 zupełnie nowych. Zapisy trwają od 6 do 30 września. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak zauważa prof. Witold Mazurczak, pełnomocnik rektora ds. Uniwersytetu Otwartego UAM, największą popularnością cieszą się kursy językowe, z psychologii, prawa i biznesu. - Najwięcej słuchaczy zapisuje się na kursy językowe, ale jakby trochę inne, bo np. oprócz tradycyjnych można wybrać takie, jak: "Angielski na co dzień i do pracy", "Wystąpienia publiczne w języku angielskim", "Latynoskie ścieżki - konwersacje po hiszpańsku o Ameryce Łacińskiej" czy "Niemiecka terminologia prawnicza". Jak zawsze popularne są zajęcia z psychologii ("Psychologia człowieka", "Podstawy psychologii środowiskowej"), biznesu ("Dyplomacja w biznesie", "Własny biznes krok po kroku") i prawa ("Sprawozdawczość sądowa", a także "Spory o prawa autorskie").

W ubiegłym roku akademickim sporym powodzeniem cieszyły się też kursy: "Przesłuchanie: techniki wykrywania nieszczerości" oraz "Ślady kryminalistyczne - dowody zbrodni" - znajdą się one również w tegorocznej ofercie. Są w niej również warsztaty praktyczne ("WenDo - warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet", "Warsztat budowania wiarygodności", "Warsztaty antystresowe"), wykłady z biologii i nauk ścisłych ("Perfumeria ósmą dziedziną sztuki" oraz programowanie w języku Python). A przecież jest jeszcze humanistyka - "Emocjonalnie o literaturze - czytanie terapeutyczne", "Warsztaty teatralne" i wiele innych. Warto wreszcie podkreślić, że organizowane są też zajęcia w Kaliszu - tu np. zaproponowano "Aktywne słuchanie muzyki w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej".

Naprawdę trudny wybór. Jest decyzja? Dalej sprawa jest prosta. Beż żadnych zbędnych formalności i z pominięciem skomplikowanej uniwersyteckiej procedury rekrutacyjnej, kandydat wchodzi na stronę internetową Uniwersytetu Otwartego (www.uo.amu.edu.pl), wybiera kurs, potem uiszcza opłatę i już jest słuchaczem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, uczelni o ponad stuletniej tradycji, jednej z najlepszych w Polsce. Można to wszystko zrobić też osobiście w siedzibie Biura Uniwersytetu Otwartego przy ul. Św. Marcin 78 (Collegium Martineum).

Uniwersytet Otwarty UAM zaprasza do współpracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro