Reklama
Reklama

Kolejne utrudnienia w centrum od poniedziałku. Autobusy i tramwaje zmienią trasy

fot. ZTM

W poniedziałek (9 września) rozpocznie się II etap prac - naprawa nawierzchni drogowej torowiska na ulicy Roosevelta od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera wraz ze skrzyżowaniem ulic Roosevelta i Bukowskiej (węzeł Bałtyk).

Podobnie jak w trwającym w weekend pierwszym etapie prac na rondzie Kaponiera od strony ul. Św. Marcin i od strony ul. Zwierzynieckiej tak i w etapie drugim usuwane będą usterki. Prace prowadzone będą w ramach gwarancji. Z uwagi na duży zakres prac, zmiany będą dotyczyły zarówno pasażerów komunikacji miejskiej, jak i kierowców. Prace są zaplanowane do 18 września, ale organizacja ruchu dla kierowców ma zostać przywrócona już 13 września.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Z ruchu zostanie wyłączony przejazd przez torowisko w ciągu ulicy Roosevelta a przejazd od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego odbywać się będzie poprzez ulicę Bukowską i wyznaczoną "zawrotkę" za przystankiem tramwajowym na wysokości hotelu Sheraton. Kierowcy korzystający z miejsca do zawracania będą mieli wyznaczone pierwszeństwo przejazdu przed pojazdami jadącymi z ulicy Bukowskiej. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie również wyłączona - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy ZTM.

Z ruchu zostaną także wyłączone pasy do skrętu w lewo z ulicy Roosevelta w ulicę Bukowską oraz z ulicy Bukowskiej w ulicę Roosevelta. Objazdy będą powadzone przez rondo Kaponiera oraz poprzez wyznaczoną "zawrotkę" przez torowisko zlokalizowane na odcinku między ulicą Bukowską a mostem Dworcowym - dodaje.

Zmiany w ruchu kołowym przewidziane są do piątku 13 września.

Jeśli chodzi o transport zbiorowy zapowiedziane prace spowodują zmiany tras ośmiu dziennych linii tramwajowych nr: 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15 i 18 - tramwaje nie będą mogły przejeżdżać przez węzeł Bałtyk u zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej. W celu zapewnienia komunikacji wzdłuż ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa "za tramwaj" T6 na trasie Bałtyk - rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Linie tramwajowe

Linia nr 5

OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Święty Marcin - ... - STOMIL

Linia nr 6

MIŁOSTOWO - ... - Matyi - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linie nr 8, 10 i 11

Tramwaje pojadą przez ulicę Towarową.

Linia nr 13

JUNIKOWO - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Święty Marcin - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 15

OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

Linia nr 18

FRANOWO - ... - Matyi - Głogowska - GÓRCZYN

Linia nr T6

BAŁTYK (przystanek tymczasowy na jezdni) - Bukowska - Grunwaldzka - RONDO NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka - Szylinga - Bukowska - Zeylanda - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA

Linie autobusowe Zmiany będą dotyczyły pięciu dziennych linii autobusowych: 148, 159, 163, 169, 177 i linii nocnej 251. Autobusy jadące od Ronda Kaponiera kursować będą jezdnią na ulicy Bukowskiej gdzie zlokalizowany zostanie tymczasowy przystanek Bałtyk (powrót bez zmian).

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro