Reklama
Reklama

Kolejne utrudnienia w centrum od poniedziałku. Autobusy i tramwaje zmienią trasy

fot. ZTM

W poniedziałek (9 września) rozpocznie się II etap prac - naprawa nawierzchni drogowej torowiska na ulicy Roosevelta od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera wraz ze skrzyżowaniem ulic Roosevelta i Bukowskiej (węzeł Bałtyk).

Podobnie jak w trwającym w weekend pierwszym etapie prac na rondzie Kaponiera od strony ul. Św. Marcin i od strony ul. Zwierzynieckiej tak i w etapie drugim usuwane będą usterki. Prace prowadzone będą w ramach gwarancji. Z uwagi na duży zakres prac, zmiany będą dotyczyły zarówno pasażerów komunikacji miejskiej, jak i kierowców. Prace są zaplanowane do 18 września, ale organizacja ruchu dla kierowców ma zostać przywrócona już 13 września.

Z ruchu zostanie wyłączony przejazd przez torowisko w ciągu ulicy Roosevelta a przejazd od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego odbywać się będzie poprzez ulicę Bukowską i wyznaczoną "zawrotkę" za przystankiem tramwajowym na wysokości hotelu Sheraton. Kierowcy korzystający z miejsca do zawracania będą mieli wyznaczone pierwszeństwo przejazdu przed pojazdami jadącymi z ulicy Bukowskiej. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie również wyłączona - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy ZTM.

Z ruchu zostaną także wyłączone pasy do skrętu w lewo z ulicy Roosevelta w ulicę Bukowską oraz z ulicy Bukowskiej w ulicę Roosevelta. Objazdy będą powadzone przez rondo Kaponiera oraz poprzez wyznaczoną "zawrotkę" przez torowisko zlokalizowane na odcinku między ulicą Bukowską a mostem Dworcowym - dodaje.

Zmiany w ruchu kołowym przewidziane są do piątku 13 września.

Jeśli chodzi o transport zbiorowy zapowiedziane prace spowodują zmiany tras ośmiu dziennych linii tramwajowych nr: 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15 i 18 - tramwaje nie będą mogły przejeżdżać przez węzeł Bałtyk u zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej. W celu zapewnienia komunikacji wzdłuż ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa "za tramwaj" T6 na trasie Bałtyk - rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Linie tramwajowe

Linia nr 5

OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Święty Marcin - ... - STOMIL

Linia nr 6

MIŁOSTOWO - ... - Matyi - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linie nr 8, 10 i 11

Tramwaje pojadą przez ulicę Towarową.

Linia nr 13

JUNIKOWO - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Święty Marcin - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 15

OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

Linia nr 18

FRANOWO - ... - Matyi - Głogowska - GÓRCZYN

Linia nr T6

BAŁTYK (przystanek tymczasowy na jezdni) - Bukowska - Grunwaldzka - RONDO NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka - Szylinga - Bukowska - Zeylanda - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA

Linie autobusowe Zmiany będą dotyczyły pięciu dziennych linii autobusowych: 148, 159, 163, 169, 177 i linii nocnej 251. Autobusy jadące od Ronda Kaponiera kursować będą jezdnią na ulicy Bukowskiej gdzie zlokalizowany zostanie tymczasowy przystanek Bałtyk (powrót bez zmian).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro