Reklama
Reklama

Nocne spacery dzików po Poznaniu

fot. Andrzej

Dzisiejszej nocy wataha przechadzała się po ulicach Katowickiej i Serafitek.

Według relacji naszych Czytelników w nocy z soboty na niedzielę wataha dzików widziana była na ul. Katowickiej. Kolejny czytelnik spore stado tych zwierząt napotkał też na ul. Serafitek.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Wielokrotnie na naszych łamach pisaliśmy o dzikach, które przechadzają się często, szczególnie w godzinach nocnych po poznańskich ulicach i osiedlach. Co robić w takich przypadkach? Najważniejsze, by zachować ostrożność i nie zbliżać się do dzikich zwierząt. Nie należy też denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład do straży miejskiej. Funkcjonariusze mają swoje procedury, które pozwalają na kontakt z odpowiednimi specjalistami w zależności od konkretnego przypadku.

Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców. Zadania, jakie wypełnia SMMP polegają na weryfikacji zgłoszenia i przekazywaniu zebranych informacji do CZK. W przypadkach szczególnych pomagamy w skierowaniu zwierząt w rejon środowiska naturalnego - informował przy jednym z podobnych zdarzeń Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro