Reklama
Reklama

Nocne spacery dzików po Poznaniu

fot. Andrzej

Dzisiejszej nocy wataha przechadzała się po ulicach Katowickiej i Serafitek.

Według relacji naszych Czytelników w nocy z soboty na niedzielę wataha dzików widziana była na ul. Katowickiej. Kolejny czytelnik spore stado tych zwierząt napotkał też na ul. Serafitek.

Wielokrotnie na naszych łamach pisaliśmy o dzikach, które przechadzają się często, szczególnie w godzinach nocnych po poznańskich ulicach i osiedlach. Co robić w takich przypadkach? Najważniejsze, by zachować ostrożność i nie zbliżać się do dzikich zwierząt. Nie należy też denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład do straży miejskiej. Funkcjonariusze mają swoje procedury, które pozwalają na kontakt z odpowiednimi specjalistami w zależności od konkretnego przypadku.

Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców. Zadania, jakie wypełnia SMMP polegają na weryfikacji zgłoszenia i przekazywaniu zebranych informacji do CZK. W przypadkach szczególnych pomagamy w skierowaniu zwierząt w rejon środowiska naturalnego - informował przy jednym z podobnych zdarzeń Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dym z kominków nad działkami przy Dolnej Wildzie: "Nie można nawet mieszkania przewietrzyć"
16℃
10℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro