Reklama

Volkswagen zwolni kilkaset osób. W Antoniku ludzi zastąpią roboty

fot. archiwum

W obecnym i przyszłym roku Volkswagen Poznań zainwestuje około 2 miliardów złotych w unowocześnienie procesów produkcji.

O sprawie informuje "Rzeczpospolita". Spółka zwiększa poziom automatyzacji, przygotowując się do produkcji nowego modelu samochodu. 450 robotów trafi na spawalnię, co zwiększy z 42% do 80% poziom zautomatyzowania budowy karoserii.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań, tłumaczy, że przyśpieszy to proces budowy samochodu i zredukuje koszty. Automatyzacja to trend w całym koncernie. W Wolfsburgu roboty tworzą 95% karoserii golfa, a w Pampelunie 100% Polo.

Planowana automatyzacja spowoduje jednak znaczące zwolnienia pracowników. Do końca 2020 roku pracę w spółce straci 750 osób. Firma ma wydać 15 mln zł na szkolenia i przekwalifikowanie załogi. Osoby, które zajmowały stanowiska manualnego spawania i zgrzewania są już przeszkalane i mają przejąć zadania operatorów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro