Reklama
Reklama

Nowe boiska dla młodych sportowców

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie, dwie płyty treningowe, boisko do treningu bramkarskiego oraz boisko do siatkówki plażowej. Do tego trybuny na 400 miejsc i profesjonalne oświetlenie. To wszystko dziś zostało oddane do użytku dzieciom.

W piątek przy ulicy Przepadek został otwarty kompleks czterech boisk. Do dyspozycji uczniów poznańskiej "trzynastki" będzie m.in. pełnowymiarowe boisko na którym została położona sztuczna nawierzchnia.

Boisko przy ul. Przepadek pokrywa łącznie 10 hektarów sztucznej trawy. Jest to pierwsze z 41 boisk, które miały powstać na terenie Wielkopolski, zgodnie z obietnicami Ministra Sportu. Zgodnie z obietnicami do końca 2008 roku w 41 gminach Wielkopolski miały stanąć tego typu boiska szkolne. Koszt ich budowy w jednej trzeciej mają pokryć ministerstwo, samorząd, województwa i samorządy gminne. Samego Poznania program ten jednak nie obejmuje, gdyż w mieście istnieje już ponad sto takich przyszkolnych boisk.

W nowy obiekt sportowy zainwestowano 4,4 mln złotych. Większość wyłożyło miasto, natomiast resztę Polski Związek Piłki Nożnej.

Obiekt został poświęcony przez dominikanina o. Jakuba Kruczka.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro