Reklama

MTP stworzy Pawilon Polski na EXPO 2020 w Dubaju

Wizualizacja | fot. WXCA / UMP
Wizualizacja | fot. WXCA / UMP

Za stworzenie tej architektonicznej wizytówki naszego kraju odpowiedzialne będzie konsorcjum firm - Międzynarodowe Targi Poznańskie i FM Aldentro. Prace ruszają już niebawem.

Umowa na "Zaprojektowanie, budowę, utrzymanie techniczne i rozbiórkę Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich" obejmuje trzy etapy, w tym m.in. wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie zezwoleń budowlanych oraz zezwoleń organizatora, budowę pawilonu wraz z instalacjami, wykończenie wnętrza budynku oraz ekspozycji, bieżące utrzymanie techniczne budynku i ekspozycji, a także demontaż pawilonu po zakończeniu wystawy.

Decyzja o powierzeniu zadania związanego ze stworzeniem pawilonu - wizytówki Polski na Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju Konsorcjum Grupa MTP - FM Aldentro jest potwierdzeniem unikatowych kompetencji obu firm oraz ich bardzo wysokiej pozycji wśród organizatorów najważniejszych wydarzeń w skali międzynarodowej. Grupa MTP była trzykrotnie zaangażowana w organizację szczytu klimatycznego COP w Polsce na rzecz ONZ - mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu Grupy MTP. -

FM ALDENTRO sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej ATM Grupa S.A. Nasz zespół realizował m.in. zabudowę pawilonów wystawienniczych Delegacji Państwowych podczas Kongresu Klimatycznego COP24 w Katowicach - dodaje Filip Majchrowski, prezes Zarządu FM ALDENTRO.

Pawilon Polski już teraz uznawany jest w Dubaju za budynek ikoniczny. Przed generalnym wykonawcą stoi więc nie lada wyzwanie, by doskonały projekt przekuć w realizację, która już w październiku stanie się spektakularnym nośnikiem informacji o naszym kraju.Doceniamy połączenie kompetencji konsorcjum Międzynarodowych Targów Poznańskich i FM Aldentro i cieszymy się, że możemy rozpocząć prace na ponad rok przed początkiem Wystawy. Planujemy, że budowa pawilonu ruszy jeszcze w tym roku - mówi Monika Dyląg-Sajór, koordynator projektu EXPO Dubaj 2020 z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego Pawilonu Polskioraz ekspozycji wewnętrznej na Wystawę Światową EXPO 2020 wygrała warszawska pracownia WXCA. Pawilon będzie główną areną promocji kulturalnego, naukowego i technicznego dorobku Polski. Rekomendowane przez organizatorów tematy przewodnie ekspozycji - zrównoważony rozwój i mobilność - rozszerzono o trzy dodatkowe wątki: technologia, współpraca międzynarodowa i natura. Hasłem pawilonu jest: "Creativity inspired by nature".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
21.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro