Reklama
Reklama

Poznańscy policjanci zatrzymali 6 pracowników skarbówki. 12 milionów złotych strat dla budżetu państwa

fot. Policja

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu zatrzymali urzędników z Szamotuł.

Czynności były prowadzone wspólnie z Biurem Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 27 sierpnia w ręce stróżów prawa trafiło sześciu pracowników Urzędu Skarbowego w Szamotułach. Przedstawiono im zarzuty niedopełnienia obowiązków, tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk. Jedna osoba usłyszała zarzut z art. 231 § 2 kk.

- Zatrzymania przeprowadzono, w związku ze śledztwem prowadzonym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, a dotyczącym oszustw podatkowych na terenie powiatu szamotulskiego. W toku postępowania funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu, wspólnie z Biurem Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów ustalili, że pracownicy Urzędu Skarbowego w Szamotułach, dokonywali kontroli podatkowych w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami i regulaminami, w żaden sposób nie weryfikując przedkładanych przez podatnika dokumentów. Odstępowali również od kontroli podatkowych w sytuacji gdy byli zobowiązani do ich przeprowadzenia - wyjaśnił podkom. Maciej Święcichowski

Na skutek działań urzędników doszło do bezprawnego zwrotu podatku VAT. W sumie Skarb Państwa stracił ponad 12 milionów złotych.

Zatrzymanym grożą 3 lata więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro