Reklama
Reklama

Zniesienie wiz do USA? Premier: mam obawy, że dużo ludzi natychmiast wyjedzie

fot. Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki obawia się kolejnej fali emigracji.

Premier był gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN24. Był tam pytany m.in. o kwestię zniesienia wiz do USA. Z ostatnich doniesień medialnych wynika, że ogłoszenia tej decyzji można spodziewać się jeszcze w tym roku.

Szef rządu przyznał, że liczy na taki scenariusz, ale budzi to w nim pewien niepokój. - Ale ja też jasno od jakiegoś czasu podkreślam, że mam pewne obawy, żeby za dużo ludzi natychmiast potem nie chciało wyjechać i boję się, żeby tam za dużo ludzi też nie chciało zostać - stwierdził. - Chciałbym, żeby Polacy byli w Polsce. Chciałbym, żeby jak najwięcej Polaków ze Stanów Zjednoczonych wróciło - dodał.

Zaznaczył, że na spotkaniach wyborczych otrzymuje informacje o Polakach wracających do kraju z Wielkiej Brytanii czy USA.

- Liczę na to, że wizy jako pewna uciążliwość zostaną zniesione, ale jednocześnie też liczę, że Polacy zostaną tutaj w kraju i że więcej Polaków wróci tutaj i będzie budowało swoją przyszłość w oparciu o Polskę - przyznał premier na antenie TVN24.

Spośród 28 państw Unii Europejskiej w tzw. programie bezwizowym uczestniczą 23 kraje. Oprócz Polski nie należą do niego Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro