Reklama

Swoboda: urządzenia na placu zabaw wysmarowano... olejem rybnym. "Śmierdziało jak z kutra rybackiego"

fot. Rada Osiedla Grunwald Północ
fot. Rada Osiedla Grunwald Północ

Zdaniem naszej czytelniczki, ktoś celowo wysmarował kilka urządzeń przeznaczonych do zabawy.

- Dziś na ul. Swoboda, na przeciwko SP88, został zdewastowany plac zabaw. Początkowo myślałam, że ktoś się pochorował i przypadkiem zwymiotował na dany obiekt - tłumaczy czytelniczka. - Niestety równomiernie usmarowane zostały wszystkie obiekty - 2 huśtawki, tradycyjna i bocianie gniazdo, zjeżdżalnia większa i platforma obok łącznika, jak również pod nią. Jest to ewidentnie efekt wandalizmu. Śmierdziało jak z kutra rybackiego - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


O sprawie poinformowano straż miejską oraz Zarząd Zieleni Miejskiej. Strażnicy pojawili się na miejscu i stwierdzili, że ktoś wysmarował urządzenia olejem rybnym. Jak dowiedziała się Telewizja WTK, obecnie trwa sprzątanie urządzeń, choć nie jest to łatwe ze względu na oleistą maź.

- Jest to ewidentnie działanie desperackie, moim zdaniem ktoś z mieszkańców bloków nie może już znieść hałasu pod oknem i desperacko usmarował czymś wszystkie elementy. Wandale, którzy przychodzą popić piwo nie wysilaliby się, by ubrudzić cały plac. Jest przykre, że miasto daje na coś pieniądze, co ma służyć naszym dzieciom, a ktoś to niszczy i zostaje bezkarny - kończy czytelniczka.

W przypadku zatrzymania sprawcy, grozi mu kara grzywny do 500 złotych za zanieczyszczenie miejsca publicznego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro