Reklama
Reklama

Policjanci przeprowadzają akcję SMOG. Można stracić dowód rejestracyjny

fot. policja
fot. policja

Na środę zaplanowano ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą SMOG.

- Policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego - informują funkcjonariusze.

Na trasach, również w Poznaniu, pojawią się policjanci wyposażeni m.in. w dymomierze czy analizatory spalin. Kontroli poddawane będą pojazdy, wobec których istnieje przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. - Dzisiaj w całej Polsce policjanci będą sprawdzać poziom emisji spalin w trakcie akcji SMOG. My robimy to niemal każdego dnia, bo mamy nowy i dobry sprzęt - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Warto pamiętać, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości mających wpływ na środowisko, kierowcy zostanie odebrany dowód rejestracyjnych. Dodatkowo zostanie ukarany mandatem karnym oraz otrzyma zakaz dalszej jazdy, a samochód będzie musiał zostać odholowany z miejsca kontroli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro