Reklama
Reklama

Zmiany w sąsiedztwie Starego Browaru: centrum handlowe przebuduje plac od ul. Ratajczaka

Wizualizacja  | fot. Stary Browar
Wizualizacja | fot. Stary Browar

Kierownictwo Starego Browaru szykuje się do nowej inwestycji.

Chodzi o rewitalizację placu od strony ulicy Ratajczaka, tuż obok wejścia do północno-zachodniego skrzydła budynku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W planach oprócz fontanny znalazły się m.in. ławki czy duże ilości zieleni. Stary Browar chce w ten sposób rozwijać potencjał związany z posiadaniem przez centrum handlowe parku, co jest wyjątkowe w skali Polski.

- Projekt zieleni był dla nas równie ważny, co koncepcja architektoniczna. Jesteśmy w pełni świadomi, że aby stworzyć przyjazne miejsce, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas, potrzebne są nie tylko wygodne ławki i oświetlenie budujące nastrój, ale przede wszystkim zieleń i cień drzew. Na placu posadzimy prawie 40 drzew, ponad 250 krzewów i setki kwiatów. Z rozmysłem wybraliśmy wiele gatunków roślin miodnych. Przebieg ścieżek w części, która połączy nowy plac z parkiem, projektanci dostosowali do rosnących w tym miejscu starych drzew - tłumaczyła Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem.

Prace budowlane ruszą późną jesienią. Plac ma być gotowy na wiosnę 2020 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro