Reklama
Reklama

Kolejny Łańcuch Światła na pl. Wolności: "Ziobro musi odejść"

Jeden z Łańcuchów Światła | fot. Jacek Molski

O 20.00 poznaniacy spotkają się na placu Wolności na kolejnym już Łańcuchu Światła.

Około 1000 osób deklaruje, że pojawi się o 20.00 w poniedziałek na placu Wolności, by domagać się dymisji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. Ponad 3200 osób jest natomiast zainteresowanych tym wydarzeniem. Uczestnicy będą się domagać nie tylko dymisji ministra, ale też rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, a także "pilnego, niezależnego śledztwa, które wyjaśni ataki na sędziów, płynące z ministerstwa sprawiedliwości".

Poniedziałkowy Łańcuch Światła to pokłosie ujawnionej w ostatnich dniach "afery hejterskiej", która wybuchła w Ministerstwie Sprawiedliwości. Celem grupy osób było dyskredytowanie sędziów, którzy sprzeciwiali się zmianom wprowadzanym w wymiarze sprawiedliwości przez PiS.

Jak zaznaczają organizatorzy, wydarzenie ma charakter obywatelski, a w związku z tym wszelkie partyjne emblematy mają zostać w domu. - Zapraszamy z transparentami które dotyczą tematu i wyrażają solidarność z nękanymi sędziami i prokuratorami (opcjonalnie można wziąć flagi Polski, bądź Unii Europejskiej). Głos zabierają sędziowie, prawnicy, oraz obywatele i obywatelki. Nie używamy mowy pogardy, ale za to będziemy skandowali #ZiobroDoDymisji - zapowiadają.

Wydarzenie ma potrwać do 21.00. Organizatorzy zachęcają, by zabierać ze sobą latarki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
18.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro