Reklama
Reklama

Akcja ITD przy poznańskim dworcu: bez wymaganych dokumentów przewoził pasażera wykorzystując aplikację

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Inspektorzy ITD w piątek wieczorem pojawili się na ulicy Dworcowej w Poznaniu.

Kontrolę drogową osobowej skody przeprowadzali tu poznańscy policjanci. Ponieważ kierowcy pojazdu przewoził pasażera przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej, sprawę przekazano Inspekcji Transportu Drogowego. - Pasażer w trakcie kontroli podał swoje dane w przypadku, gdyby konieczne było złożenie wyjaśnień oraz potwierdził, że przejazd wykonywany był za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji. Kierowca skody, Polak, został poproszony o okazanie licencji na wykonywanie przewozów drogowych taksówką, wypisu z zezwolenia na wykonywanie przewozów drogowych osób, wypisu z licencji na wykonywanie krajowych lub międzynarodowych zarobkowych przewozów drogowych osób i wypisu z licencji na wykonywanie przewozów okazjonalnych. Nie okazał żadnego z wyżej wymienionych dokumentów - wyjaśnia WITD.

Szybko okazało się, że mężczyzna od tygodnia wykonywał przewóz osób na rzecz poznańskiego przedsiębiorcy. - Samochód nie był oznaczony w żaden sposób z zewnątrz oraz nie posiadał reklam usług taksówkowych i przedsiębiorców świadczących takie usługi - dodaje.

Wojewódzcy inspektorzy zapowiadają, że wobec przedsiębiorcy wszczęte zostanie postępowanie administracyjne. Kierowca ostatecznie przedstawił tylko wypis z licencji na transport drogowy osób. - Nie okazał do kontroli orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. W toku przesłuchania zeznał, że nie przeszedł odpowiednich badań lekarskich i psychologicznych ani nie został przez przedsiębiorcę skierowany na takie badania - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro