Reklama

W Poznaniu powstanie mural z napisem "KONSTYTUCJA"?

fot. Piotr Kunowski FB
fot. Piotr Kunowski FB

Z taką propozycją wychodzą Obywatele RP.

- Baner KONSTYTUCJA, który umieszczony był na fasadzie budynku Arkadii na placu Wolności, został zdjęty dwa miesiące temu. Od tego czasu szukaliśmy dla niego nowej lokalizacji. Niestety, nie ma w centrum Poznania budynku, na którym zawieszenie banera byłoby możliwe - wyjaśniają na Facebooku Piotr Kunowski i Renata Borusińska z ruchu społecznego Obywatele RP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Zaczęliśmy rozważać inne koncepcje na zaistnienie napisu KONSTYTUCJA w przestrzeni publicznej. Tak powstał pomysł utworzenia MURALU. Idealnym miejscem wydaje się południowa ściana kamienicy u zbiegu ulic 27 Grudnia i Ratajczaka - na wysokości płatnego parkingu. Jest to budynek z wolną powierzchnią, znajdujący się w centrum Poznania, w pobliżu placu Wolności - miejsca jakże ważnego dla wszystkich poznaniaków. Obecnie jesteśmy na etapie ustalania właściciela budynku, na którym mógłby powstać mural - dodają.

Pomysłodawcy proszą o opinie i sugestie na temat tego pomysłu. Jak Wam się podoba koncepcja?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro