Reklama

Wybory 2019: by uniknąć kolejek lepiej już dopisać się do spisu wyborców

fot. UMP
fot. UMP

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Pamiętajmy, że każda osoba, która w dniu wyborów będzie przebywała w innej gminie niż jest zameldowana ma możliwość dopisania się do spisu wyborców. Aby dopisać się do spisu wyborców w Poznaniu można go znaleźć tutaj.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wypełniony wniosek należy złożyć najpóźniej 8 października w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Libelta 16/20.

Zachęcamy do jak najwcześniejszej wizyty w urzędzie, aby przed samymi wyborami nie oczekiwać w długich kolejkach - mówi Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania. - Przewidujemy, że do spisu dopisze się kilkanaście tysięcy osób, zatem kolejki mogą być spore. Aktualnie zainteresowanych dopisaniem do spisu jest bardzo mało i nie ma żadnych kolejek - podkreśla dyrektor Pelczarski.

Co ważne osoby, które przed wyborami samorządowymi dopisywały się do rejestru wyborców w Poznaniu, nie muszą się dopisywać do spisu, jeśli chcą zagłosować w stolicy Wielkopolski.

Z kolei osoby zameldowane w Poznaniu, które już wiedzą, że nie będą w tym czasie przebywały w mieście, ale jeszcze nie wiedzą, gdzie będą chciały oddać swój głos mogą uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania, które daje możliwość głosowania w dowolnym miejscu zarówno w kraju, jak i za granicą. Takie zaświadczenie można odebrać osobiście lub przez pełnomocnika w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych (ul. Libelta 16/20) najpóźniej 11 października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro