Magda Linette awansowała do półfinału turnieju w Nowym Jorku. Wysoka forma Polki przed US Open

Dobrą formę prezentuje w ostatnich dniach Magda Linette.

W lipcu poznanianka awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu, zgarniając przy okazji 143 tysiące dolarów, ale od tego momentu radziła sobie przeciętnie. W San Jose i Toronto odpadała w pierwszej rundzie, a w Cincinnati doszła do drugiej fazy.

Polka znacznie lepiej radzi sobie w turnieju WTA International w Nowym Jorku. Najpierw przeszła eliminacje, a następnie doszła do ćwierćfinału, w którym jej rywalką była Karolina Muchova, rozstawiona z numerem 10.

Rywalizacja odbyła się na dystansie trzech setów i mogła się podobać. W pierwszej partii Czeszka zwyciężyła 6:7(4).

Przed drugim setem Linette musiała skorzystać z przerwy medycznej, ale paradoksalnie miało to dobry wpływ na jej postawę. Polka grała odważnie, przejęła inicjatywę i pokonała rywalkę 6:4.

Przed decydującą odsłoną znów zarządzono przerwę, tym razem z powodu palnej temperatury. Po wznowieniu gry mecz był wyrównany i obie zawodniczki prezentowały wyrównany tenis. Ostatecznie lepsza okazała się Linette.

W półfinale poznanianka zmierzy się z kolejną Czeszką, Kateriną Siniakową. Już teraz Linette zapewniła sobie awans w okolice 70. miejsca w rankingu WTA. Cieszy również jej dobra forma w przeddzień ruszającego w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju US Open. Polka zagra w nim bez eliminacji.

Magda Linette - Karolina Muchova 6:7(4), 6:4, 7:6(3)