Reklama

Ksiądz umawiał się na seks z mężczyzną i chciał kupić narkotyki: nie ma decyzji kurii, ale ksiądz już nie sprawuje posługi

fot. WTK
fot. WTK

Wracamy do sprawy proboszcza jednej z parafii na terenie powiatu poznańskiego.

We wtorek pisaliśmy o opublikowanych w internecie nagraniach rozmów księdza proboszcza, który opowiada w nich o swoich preferencjach seksualnych. Nie brakuje w nich pikantnych szczegółów. Między innymi duchowny mówi o tym, że umawia się na seks z kilkoma mężczyznami, bo "go to rajcuje".A viagrę masz? Popersa? Tyłek gotowy?- dopytuje księdza człowiek z którym umówił się na sex -Ja mam zawsze gotowy. Jestem zawsze gotowy na przyjęcie -zaznacza ksiądz- Jak byłem w seminarium byłem escortem.

W dalszej części rozmowy pojawia się wątek zamawiania narkotyków przez księdza. Duchowny w rozmowie z reporterem Telewizji WTK przyznał, że była to jego"prowokacja" i zgłosił sprawę policji. Policja jednak tego nie potwierdza. Na facebookowym profilu, na którym ujawniono nagrania, pojawiło się natomiast domniemane oświadczenie księdza.

"Mając świadomość, że będę musiał opuścić naszą parafię decyzją Ks. Arcybiskupa chciałbym się do Was zwrócić z ostatnim słowem. Ponieważ groźby w stosunku do mojej osoby się nasilały, dlatego też co niedzielę mówiłem do Was specjalne kazanie, myśląc że ktoś się domyśli, iż dzieje się ze mną coś bardzo niepokojącego. Pamiętacie jak ostatnio ostrzegałem Was przed Facebookiem i innymi portalami internetowymi? O tym, że przyszedł już czas pakowania moich walizek, o słowach księgi z Koheleta - "marność, wszystko jest marnością", czy pamiętacie jak Wam opowiedziałem historię mojego alkoholizmu, z którym po ciężkiej walce wygrałem. Pamiętacie jak wstaliście wszyscy i klaskaliście? Nie proszę Was o kolejne oklaski, tylko o obiektywne spojrzenie na moja osobę" - czytamy w oświadczeniu, co do którego nie ma pewności, że jest autentyczne.

Z oświadczenia wynika również, że w środę ksiądz miał odbyć rozmowę z biskupem Grzegorzem Balcerkiem. Zapytaliśmy o to księdza Macieja Szczepaniak, rzecznika poznańskiej kurii. - Z zasady nie informujemy o tym, czy takie rozmowy się odbywają. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że wyjaśniamy sprawę, a decyzja w sprawie księdza proboszcza jeszcze nie zapadła- mówi. - Księdza proboszcza od poniedziałku nie ma w parafii, zastępuje go ksiądz kanonik z Kostrzyna - dodaje.

Twórcy facebookowego profilu, na którym ujawniane są nagrania dotyczące księdza, zapowiadają, że w niedzielę wieczorem ujawnią video z duchownym w roli głównej, które powstało na terenie plebanii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro