Reklama
Reklama

Prototypowy Moderus Gamma na testach we Wrocławiu

fot. MPK Wrocław
fot. MPK Wrocław

Stolica Dolnego Śląska planuje zakup kilkudziesięciu nowych tramwajów niskopodłogowych.

Na początku 2017 roku na poznańskich torowiskach pojawił się prototypowy Moderus Gamma - najnowsza maszyna ze stajni poznańskiego Modertransu. Zbiegło się to z podpisaniem przez MPK Poznań umowy z Modertransem na dostarczenie 50 tramwajów tego typu - 30 jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych.

Tramwaj w charakterystycznym niebieskim kolorze wiosną 2017 roku zaczął w Poznaniu wozić pasażerów. Później na kilka miesięcy wyjechał na testy do Gdańska, by w maju ubiegłego roku ponownie wrócić do stolicy Wielkopolski. Obecnie tramwaj kursuje po Wrocławiu. - Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na kilkadziesiąt nowych, zgodnie z decyzją Pana Prezydenta Jacka Sutryka, w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów, niezbędnych do obsługi linii na Nowy Dwór i w ciągu ulicy Popowickiej - informuje MPK Wrocław. - Tymczasem od września do grudnia testować będziemy tramwaj Moderus Gamma, który przyjechał dziś w nocy. Obecnie z tramwajem zapoznają się nasi pracownicy. Natomiast od 1 września Moderus Gamma wyruszy na różne wrocławskie linie, tak aby jego komfort mogli poznać nasi pasażerowie - dodaje.

Dziś poznaniacy mogą już jeździć Moderusami Gamma w barwach poznańskiego MPK. Zamówione tramwaje wożą już bowiem pasażerów na regularnych liniach. 30 jednokierunkowych Moderusów przekazano przewoźnikowi. Trwają dostawy dwukierunkowych modeli.

Czy Modertrans dostarczy tramwaje dla Wrocławia? Tego dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu na Dolnym Śląsku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro