Reklama
Reklama

Naczepa z odpadami nadal stoi przy drodze krajowej. Nie wiadomo co z nią zrobić

fot. Czytelnik

Na parkingu w Baranowie stoi porzucona naczepa. W środku prawdopodobnie znajdują się niebezpieczne substancje.

Już w maju informowaliśmy o naczepie, która znajduje się na parkingu przy drodze krajowej numer 92. Przez pewien czas była on pilnowana przez służby, a następnie okazało się, że ma ona związek ze sprawą rozbitej przez policjantów grupy przestępczej, trudniącej się nielegalnym składowaniem toksycznych odpadów.

Kilka tygodni temu naczepa została ogrodzona. Okazało się, że na taki ruch zdecydowała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z uzyskanej od Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska opinii wynika, że w naczepie znajdują się odpady płynne. GDKKiA z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu do Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

- Starostwo odmówiło jednak zabezpieczenia odpadów - powiedziała nam Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA. - W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na ogrodzenie naczepy - dodała.

Przedstawicielka GDDKiA tłumaczyła, że choć ta instytucja zarządza parkingiem, to nie może ingerować w prawidłowo zaparkowany pojazd, ponieważ nie posiada takich narzędzi. - Wobec bierności innych podmiotów zdecydowaliśmy się na ogrodzenie naczepy, robiąc tak naprawdę więcej niż mogliśmy - stwierdziła Alina Cieślak.

Nieco inne spojrzenia na sprawę ma starostwo. - GDDKiA zwróciła się do Starostwa Powiatowego wyłącznie w sprawie usunięcia naczepy z przydrożnego parking - przekazała rzecznik Katarzyna Wozińska-Gracz. Dodała, że zgodnie z przepisami władze powiatu nie mają kompetencji do usunięcia naczepy.

Na razie nie wiadomo kiedy naczepa zniknie z parkingu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro