Reklama
Reklama

207 kilogramów tytoniu bez akcyzy w samochodzie i garażu poznaniaka

fot. Policja
fot. Policja

Mężczyzna został zatrzymany pod koniec lipca.

Policjanci od pewnego czasu zajmowali się sprawą mężczyzny, który może być w posiadaniu dużej ilości tytoniu bez polskiej akcyzy. - Mężczyzna część tytoniu przewoził swoim samochodem. Gdy zorientował się, że jadą za nim policjanci, próbował ich zgubić. Jednak jego pojazd szybko został zatrzymany. W środku w torbach i plecaku znajdowało się blisko 20 kilogramów suszu tytoniowego. Dodatkowo zabezpieczono telefony komórkowe i pieniądze - informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Na tym się jednak nie skończyło. Funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym do garażu, z którego wcześniej pakował on tytoń do samochodu. - Tam znaleziono worki jutowe i inne akcesoria do przechowywania wyrobów tytoniowych. Łącznie policjanci zabezpieczyli 207 kilogramów tytoniu. W miejscu zamieszkania 31-latka dochodzeniowcy zabezpieczyli kolejny telefon komórkowy i gotówkę - dodaje.

Poznaniak został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 3 lat więzienia i wysoka grzywna. - Straty na jakie został narażony skarb państwa to ponad 200 tysięcy złotych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro