Reklama
Reklama

Swarzędz z 7 nowymi autobusami hybrydowymi

fot. T.Rybarczyk / UMiG w Swarzędzu

Dostawcą pojazdów jest firma Solaris Bus & Coach.

Oficjalna prezentacja nowych autobusów Solaris Urbino 12 Hybrid oraz ich przekazanie gminie Swarzędz odbyły się we wtorek. - Autobusy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy marki Volvo oraz wzmocnią tabor przeznaczony do obsługi linii o mniejszym natężeniu ruchu pasażerskiego - wyjaśnia Maciej Woliński, rzecznik UMiG w Swarzędzu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Umowę na dostawę autobusów podpisano w czerwcu ubiegłego roku po rozstrzygnięciu przetargu. Wartość kontraktu to 10,6 mln zł netto, z czego ponad 7,5 mln złotych pochodzi z dofinansowania środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Autobusy, podobnie jak 4 zakupione pod koniec 2017 roku, wyposażone są między innymi w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, monitoring wizyjny, wewnętrzne monitory LED, bramki liczące pasażerów oraz gniazda do ładowania urządzeń mobilnych. Dodatkowo w każdym z pojazdów zamontowano specjalny uchwyt do bezpiecznego mocowania roweru - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro