Reklama
Reklama

Nie żyje Jerzy Wiśniewski - poznański przedsiębiorca, twórca Grupy PBG

fot.  PAP/Paweł Pawłowski
fot. PAP/Paweł Pawłowski

Miał 62 lata.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wczoraj, niespodziewanie, w wieku 62 lat, odszedł od nas Jerzy Wiśniewski, Założyciel i Główny Akcjonariusz Grupy PBG, Prezes Zarządu PBG S.A. oraz RAFAKO S.A., największej polskiej grupy budownictwa energetycznego. Odszedł wizjoner, który całe swoje zawodowe życie poświęcił rozwojowi kraju, angażując się w realizację inwestycji istotnych dla Polski - poinformowała we wtorek Grupa PBG. - Stawiał czoła wielu wyzwaniom i przeciwnościom. Wielki patriota, który umiłowanie Ojczyzny rozumiał jako ciężką pracę dla jej rozwoju i pomyślności. Odszedł człowiek wielkiego serca, który bez rozgłosu pomagał ludziom, uważając że dobroczynność jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Mecenas sztuki, miłośnik historii, człowiek wielkiej pasji - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


W siedzibie spółki, w podpoznańskim Wysogotowie, wyłożono księgę kondolencyjną. Nie poinformowano jeszcze kiedy odbędzie się pogrzeb.

Wiśniewski urodził się w Poznaniu, tu skończył Politechnikę. W połowie lat 90. założył firmę, która zajmowała się świadczeniem usług budowlanych dla branży gazowniczej. Z czasem PBG stało się liderem polskiego rynku budowlanego. W portfolio ma m.in. Stadion Narodowy w Warszawie. Wiśniewski trafił przed laty na listę najbogatszych Polaków. Później jednak firma wpadła w finansowe kłopoty, konieczne było ogłoszenie bankructwa. Mimo to właścicielowi udało się ją uratować, dzięki czemu PBG działa do dziś.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro