Reklama

Za dwa tygodnie pojedziemy tramwajem przez Górny Taras Rataj?

fot. PIM
fot. PIM

Wszystko wskazuje na to, że przebudowę torowiska na ulicach Żegrze / Chartowo uda się zakończyć przed terminem zapisanym w umowie z wykonawcą.

W ubiegłym tygodniu przez rondo Żegrze, a także ulice Żegrze i Chartowo przejechały tramwaje. Testowały przebudowaną trasę. Wszystko zakończyło się sukcesem. Już wtedy spekulowano, że od września mogą tu wrócić tramwaje.

Dziś jest to jeszcze bardziej prawdopodobne. - Prace na GTR coraz bliżej finału i nawet przed umownym terminem. Jeżeli wszystkie decyzje związane z użytkowaniem trasy będą wydane, tramwaj pojedzie już 2 września. Po tej dacie będą jeszcze trwały prace m.in. związane z małą architekturą, zielenią i inne wykończeniowe - wyjaśnia na Facebooku Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Obecnie na trasie trwają ostatnie przygotowania do przywrócenia ruchu tramwajowego. Do uruchomienia została jeszcze sygnalizacja świetlna. Wypełniane jest torowisko - na niektórych odcinkach płytami betonowymi, w innych miejscach kruszywem lub specjalnymi matami. Ale inwestycja to nie tylko nowe torowisko. Rewolucja czeka pasażerów korzystających z przystanku Os. Cecha. Przystanek autobusowy połączono tu z tramwajowym i dzięki temu będzie tu możliwa przesiadka "drzwi w drzwi".

Do dyspozycji na trasie piesi będą mieć również nowe naziemne przejścia dla pieszych. Bardzo istotne jest również to, że po nowym torowisku tramwaje będą się poruszać zdecydowanie ciszej niż dotychczas, a pasażerowie mają na trasie odczuwać mniej drgań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro