Reklama
Reklama

Zablokują Grunwaldzką: domagają się świateł przy przejściu, na którym zginęła seniorka

fot. Angelika / WTK
fot. Angelika / WTK

Chodzi o zebrę na ulicy Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z Marszałkowską.

O blokadzie informuje Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia. - W najbliższy piątek, 23 sierpnia, o godzinie 17.00 odbędzie się protest na ul. Grunwaldzkiej. Miejsce? Oczywiście przejście dla pieszych przy Marszałkowskiej. To tu zginęła nasza sąsiadka potrącona przez samochód i raniony został jej mąż. Będziemy okresowo blokować ruch aut przechodząc po pasach. Pikieta ma na celu wymuszenie szybkich działań ze strony miejskich instytucji. Żądamy niezwłocznej instalacji sygnalizatorów świetlnych w tym miejscu i jeszcze lepszego oznakowania zebry - wyjaśnia stowarzyszenie i zachęca do przygotowywania transparentów. Organizatorem protestu jest Rada Osiedla Grunwald Południe.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Przypomnijmy, że do wypadku na ulicy Grunwaldzkiej doszło w sobotę, 3 sierpnia, w godzinach porannych. Po oznakowanym przejściu dla pieszych poruszało się małżeństwo seniorów - szli do kościoła. Kobieta i mężczyzna zostali potrąceni przez volkswagena polo. Auto na jednym pasie zatrzymało się przed zebrą, kierowca volkswagena tego nie zrobił. Małżeństwo przewieziono do szpitala, gdzie kobieta zmarła.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro