Reklama
Reklama

Poznań Główny: ruszają prace związane z przedłużeniem przejścia podziemnego i budową nowego peronu

fot. czytelnik

To inwestycja wyczekiwana przez pasażerów.

Właśnie rozpoczynają się prace przygotowawcze na terenie, na którym powstanie nowy peron poznańskiego dworca. - Wykonawca prac może od dziś pojawiać się pomiędzy peronem 3 i centrum handlowym Avenida, by m.in. ustalać, gdzie będzie składować materiały. Sama budowa rozpocznie się natomiast na początku września - mówi Radosław Śledziński, rzecznik PKP PLK w Poznaniu.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Peron roboczo nazywany jest "3a". Jego budowa oznacza wybudowanie nowego toru, a także przedłużenie przejścia podziemnego pod nowy peron i doprowadzenie go aż do dworca autobusowego. - Nowy peron zostanie skomunikowany z budynkiem dworca poprzez ruchome schody i windę. Łącznie w ramach inwestycji zamontowane tu zostaną trzy windy - dodaje.

Inwestycja będzie kosztować blisko 100 mln złotych netto. Prace ruszą we wrześniu, będzie je realizować Colas Rail. Mają się zakończyć do marca 2022 roku. - Realizujemy prace, ponieważ poznański dworzec jest jednym z największych w Polsce i wzrasta na nim liczba pasażerów. Dodatkowy peron znacznie poprawi przepustowość stacji i pozwoli na zwiększenie liczby połączeń - kończy Śledziński.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro