Reklama
Reklama

Poznań Główny: ruszają prace związane z przedłużeniem przejścia podziemnego i budową nowego peronu

fot. czytelnik

To inwestycja wyczekiwana przez pasażerów.

Właśnie rozpoczynają się prace przygotowawcze na terenie, na którym powstanie nowy peron poznańskiego dworca. - Wykonawca prac może od dziś pojawiać się pomiędzy peronem 3 i centrum handlowym Avenida, by m.in. ustalać, gdzie będzie składować materiały. Sama budowa rozpocznie się natomiast na początku września - mówi Radosław Śledziński, rzecznik PKP PLK w Poznaniu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Peron roboczo nazywany jest "3a". Jego budowa oznacza wybudowanie nowego toru, a także przedłużenie przejścia podziemnego pod nowy peron i doprowadzenie go aż do dworca autobusowego. - Nowy peron zostanie skomunikowany z budynkiem dworca poprzez ruchome schody i windę. Łącznie w ramach inwestycji zamontowane tu zostaną trzy windy - dodaje.

Inwestycja będzie kosztować blisko 100 mln złotych netto. Prace ruszą we wrześniu, będzie je realizować Colas Rail. Mają się zakończyć do marca 2022 roku. - Realizujemy prace, ponieważ poznański dworzec jest jednym z największych w Polsce i wzrasta na nim liczba pasażerów. Dodatkowy peron znacznie poprawi przepustowość stacji i pozwoli na zwiększenie liczby połączeń - kończy Śledziński.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
4.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro