Reklama
Reklama

W Poznaniu wciąż w dzień działają uliczne lampy: "bardzo poważna usterka"

fot. Piotr
fot. Piotr

Już w sobotę pisaliśmy, że po nocy nie wyłączyły się miejskie latarnie.

Mamy poniedziałek, a sytuacja się nie zmieniła. Wciąż docierają do nas sygnały z różnych części Poznania o działających w dzień lampach ulicznych. - Od soboty nic się nie zmieniło, awaria trwa, ale z tego co wiem, firma cały czas stara się usunąć usterkę - dowiadujemy się od konserwatora oświetlenia drogowego w administracji ZDM. - Tu nie chodzi o awarię mechaniczną, a o problem z oprogramowaniem sterownika - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich w rozmowie z Telewizją WTK w niedzielę mówił, że jest to bardzo poważna usterka. - Awaria dotyczy kilkudziesięciu punktów w naszym mieście. Prace cały czas trwają i wszyscy dopingujemy firmę, żeby ta awaria została jak najszybciej usunięta - zapewniał.

Dziś nie udało nam się skontaktować z Zarządem Dróg Miejskich. Czekamy na informację o kosztach uruchomienia oświetlenia w dzień, a także o tym kto będzie je ponosić.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 19.08.2019 r., godz. 11.15
    Aktualizacja
    poniedziałek, 19.08.2019 r., godz. 11.15
    Tomasz Libich z ZDM wyjaśnia, że zdiagnozowano już usterkę. - Wykwalifikowani pracownicy muszą sprawdzić oprogramowanie wszystkich urządzeń sterujących, a następnie wprowadzić aktualne czasy załączania oświetlenia. Z uwagi na liczbę szaf sterujących (ok. 300) prace będą trwać bez przerw aż do skutecznego wprowadzenia aktualnego oprogramowania - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro