Reklama
Reklama

Dziecko ranne w wypadku na ul. Lutyckiej. Kierowca, obywatel Ukrainy miał 2,5 promila

fot. Weronika

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 19.

O wypadku informowaliśmy wczoraj. Dziś zwróciła się do nas Czytelniczka, która jest jedną z osób poszkodowanych w zdarzeniu. Byłam w aucie. Mój partner i dziecko z tyłu. Czekaliśmy w małym korku pod wiaduktem na przejeździe kolejowym nagle z impetem, bez hamowania wjechał w nas rozpędzony, srebrny Opel roztrzaskując nam samochód - relacjonuje Weronika. Wyniosłam moje dziecko nieprzytomne z dymiącego auta, tymczasem panowie z Opla - trzech Ukraińców zaczęli uciekać. Tzn. próbowali, bo stan po alkoholu im na to nie pozwalał. Mój partner oraz ludzie z innych aut ich zatrzymali - dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Na na miejsce wezwane zostały służby. Jak się okazało w wyniku wypadku poszkodowane zostało dziecko i matka. Kierowca Audi oraz trzech mężczyzn podróżujących samochodem marki Opel Signum nie wymagali hospitalizacji.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do policjantów. W sprawie został zatrzymany 36-letni obywatel Ukrainy, który prowadził auto. Jak się okazało mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Zaraz po wytrzeźwieniu, w trybie przyspieszonym stanie przed sądem - mówi nam podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Szczegółowe okoliczności wypadku nadal są wyjaśniane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro