Reklama

Zniesienie wiz do USA już blisko? Podpisano porozumienie o współpracy

fot. By Sergey Kustov - http://www.airliners.net/photo/American-Airlines/Boeing-777-223-ER/2269621/L/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26759270

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce USA zniosą obowiązek wizowy dla Polaków.

W piątek polska ambasada w Waszyngtonie poinformowała o podpisaniu porozumienia o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Do sprawy odniosła się również ambasador USA w Polsce. - Polska i USA wspólnie zrobiły kolejny krok ku naszemu wspólnemu celowi. Dzięki podpisanej dziś umowie jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego #VisaWaiverDlaPolski. Działamy dalej! - napisała Georgette Mosbacher.

O tym, że Polska jest coraz bliżej spełnienia wymogów ruchu bezwizowego mówi się od dawna, ale w ostatnich tygodniach takie informacje pojawiają się szczególnie często.

- Jeszcze potwierdzam, że do końca roku fiskalnego, tj. do września 2019 r., wymagania dotyczące zniesienia wiz będą spełnione i będziemy w stanie nominować Polskę do programu Visa Waiver - mówiła w lipcu tygodnikowi "Do Rzeczy" ambasador Mosbacher.

W takim układzie na formalnie zniesienie wiz trzeba będzie poczekać kolejnych kilka miesięcy, może nawet pół roku.

Co ciekawe, sygnały dotyczące wiz wysyłają nie tylko politycy. American Airlines od wiosny uruchomią regularne (realizowane 5 razy w tygodniu) połączenie pomiędzy Krakowem i Chicago. Trudno przypuszczać, że tak duża firma zdecydowałaby się na taki ruch bez spodziewanego wzrostu zainteresowania lotami do USA.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro