Reklama
Reklama

"Fale Grunwaldu" - rowerzyści o nowej ścieżce na ul. Grunwaldzkiej

fot. Rowerowy Poznań

Zdaniem rowerzystów nawierzchnia na nowej drodze dla rowerów jest fatalna.

To się porobiło drodzy rowerzyści! Mamy "Fale Grunwaldu"... - tak nazwaliśmy nową nawierzchnię na drodze rowerowej na ul. Grunwaldzkiej. Na dwóch odcinkach jest ona tak nierówno położona, że odczuwalny jest efekt "fali" - napisali na swoim profilu na Facebooku przedstawiciele Rowerowego Poznania i dodali, że sprawę zgłosili spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie, jednak do dziś nie mają odpowiedzi.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak wskazują rowerzyści fatalna nawierzchnia pojawiła się na drodze rowerowej na odcinku od ronda Jana Nowaka - Jeziorańskiego do ul. Promienistej. Na wysokości Parku Manitiusa problem szczególnie jest wyczuwalny po północnej stronie drogi dla rowerów (czyli od strony jezdni), a na odcinku od ul. Obozowej do ul. Promienistej efekt "fali" odczuwa się na całej szerokości drogi dla rowerów - dodają przedstawiciele Rowerowego Poznania.

W związku z trwającym długim weekendem przedstawiciele spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowali na swojej stronie, że 16 lipca nie pracują. Do sprawy będziemy wracać.

  • Aktualizacja
    piątek, 16.08.2019 r., godz. 15.06
    Aktualizacja
    piątek, 16.08.2019 r., godz. 15.06
    Po publikacji artykułu dot."Fal Grunwaldu", otrzymaliśmy od Zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich zapewnienie, że znają sprawę, nawierzchnia nie została odebrana i w przyszłym tygodniu otrzymamy informację, jakie działania zostaną podjęte-poinformowali właśnie przedstawiciele Rowerowego Poznania.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro