Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak komentuje występ jednego z uczestników podczas Mr Gay Poland. Prokuratura wszczyna śledztwo

Zdaniem prezydenta Poznania sprawą powinny zająć się organy ścigania.

Podczas gali finałowej w poznańskim klubie Punto Punto jeden z artystów pojawił się na scenie z dmuchana lalką. N głowie lalki przyklejony był wizerunek biskupa Jędraszewskiego. Podczas show artysta miał imitować podcinanie gardła o sprawie pisaliśmy tutaj.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W czwartek do sprawy odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Ten incydent nie ma nic wspólnego ze sztuką czy wolnością artystycznego wyrazu. Niestety, wpisuje się w klimat politycznych aktów zgonu wystawionych przez "Młodzież Wszechpolską". To nie happeningi, tylko jawne nawoływanie do przemocy. Liczę, że zajmą się tym organy ścigania - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Poznania.

Artysta przeprosił już za swoje zachowanie. Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni charakterem mojego występu w sobotę dnia 10.08.2019 r. na Gali Mr. Gay Poland w klubie Punto Punto Club. Emocje jakie mną targały po wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego zostały przeze mnie przedstawione w sposób, którego żałuję. Kukła użyta w performancie była metaforą nie osoby arcybiskupa lecz poglądów i wypowiedzi, które w ostatnim czasie zostały przez niego wyrażone. Nie mniej jednak rozumiem, iż występ przybrał kształt przekraczający granice wyrażania siebie. Wszystkie otrzymane uwagi wzięłam do serca - pisze na swoim profilu na Facebooku.

Jak dowiedział się portal TVN24 poznańska prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro