Reklama
Reklama

Wyciek gazu na stacji benzynowej

fot. JRG PSP Krotoszyn

Do zdarzenia doszło w Krotoszynie.

Strażacy zgłoszenie odebrali przed godziną 3 w czwartek. Na jednej z krotoszyńskich stacji doszło do uszkodzenia instalacji do tankowania gazu LPG. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na terenie stacji paliw doszło do wycieku gazu z instalacji służącej do tankowania gazu LPG. Przyczyną powstania zagrożenia było uszkodzenie przewodu służącego do napełniania zbiorników LPG w pojazdach osobowych. Pracownicy stacji paliw znajdowali się w budynku handlowym - relacjonuje asp. Mateusz Dymarski z KP PSP w Krotoszynie.

Po tym jak strażacy dojechali na miejsce natychmiast ewakuowano dwóch pracowników stacji. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego oraz urządzenia pomiarowe zweryfikowali strefę zagrożenia zmniejszając jej rozmiar w oparciu o wyniki pomiarów. Rota realizująca czynności w strefie zagrożenia odłączyła zasilanie w stacji tankowania gazu oraz zakręciła zawór główny, eliminując wyciek. W dalszej części działań strażacy monitorowali stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze stopniowo zmniejszając wielkość strefy - dodaje asp. Dymarski. Po całkowitym usunięciu zagrożenia potwierdzonym za pomocą urządzeń pomiarowych teren wokół uszkodzonej stacji tankowania wygrodzono taśmą ostrzegawczą, przekazując mienie do nadzorowania pracownikom stacji - kończy.

Akcja strażaków w tym miejscu trwała niemal godzinę.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro