Reklama
Reklama

Wyciek gazu na stacji benzynowej

fot. JRG PSP Krotoszyn

Do zdarzenia doszło w Krotoszynie.

Strażacy zgłoszenie odebrali przed godziną 3 w czwartek. Na jednej z krotoszyńskich stacji doszło do uszkodzenia instalacji do tankowania gazu LPG. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy strażaków.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na terenie stacji paliw doszło do wycieku gazu z instalacji służącej do tankowania gazu LPG. Przyczyną powstania zagrożenia było uszkodzenie przewodu służącego do napełniania zbiorników LPG w pojazdach osobowych. Pracownicy stacji paliw znajdowali się w budynku handlowym - relacjonuje asp. Mateusz Dymarski z KP PSP w Krotoszynie.

Po tym jak strażacy dojechali na miejsce natychmiast ewakuowano dwóch pracowników stacji. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego oraz urządzenia pomiarowe zweryfikowali strefę zagrożenia zmniejszając jej rozmiar w oparciu o wyniki pomiarów. Rota realizująca czynności w strefie zagrożenia odłączyła zasilanie w stacji tankowania gazu oraz zakręciła zawór główny, eliminując wyciek. W dalszej części działań strażacy monitorowali stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze stopniowo zmniejszając wielkość strefy - dodaje asp. Dymarski. Po całkowitym usunięciu zagrożenia potwierdzonym za pomocą urządzeń pomiarowych teren wokół uszkodzonej stacji tankowania wygrodzono taśmą ostrzegawczą, przekazując mienie do nadzorowania pracownikom stacji - kończy.

Akcja strażaków w tym miejscu trwała niemal godzinę.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro