Reklama
Reklama

Grunwald: "pełno szczurów biega nawet w dzień po ulicach"

fot. czytelniczka

O problemie informuje nasza czytelniczka.

- Wiosną miała być przeprowadzona deratyzacja na Grunwaldzie, ale ta akcja to jeden wielki niewypał (jeśli miała miejsce, bo nie zauważyłam nic takiego) - pisze. - Na Grunwaldzie jest pełno szczurów biegających nawet w dzień po ulicach. Jeden zamieszkał właśnie u nas na ogrodzie. Co tydzień wysypuję trutkę na szczury, która znika w zastraszająco szybkim tempie. Dodatkowo nasz kot bardzo efektywnie na nie poluje, mimo to jest ich pełno - dodaje.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Każdego roku wiosną w mieście odbywa się obowiązkowa deratyzacja, ale w niektórych lokalizacjach nie jest ona wystarczająco efektywna. - Proponuję zacząć od akcji informacyjnej na osiedlu. Dopóki ludzie będą wyrzucać jedzenie przez okna pod blok, to problem szczurów nie zniknie - zauważa czytelniczka. I jako przykład podaje blok przy ulicy Włodkowica 17 - 25, z którego podobno regularnie resztki jedzenia trafiają za okna.

Pisaliśmy o podobnych przypadkach na terenie Poznania. Wówczas straż miejska informowała, że walka ze szczurami jest skuteczna dopiero wtedy, gdy w sprawę zaangażują się zarządcy okolicznych budynków (chodzi o wykładanie preparatów w piwnicach i podwórzach), a także mieszkańcy będą dbać o porządek. Głównie chodzi właśnie o to, by nie pozostawiać resztek jedzenia na skwerach czy terenach zielonych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro