Reklama
Reklama

Grunwald: "pełno szczurów biega nawet w dzień po ulicach"

fot. czytelniczka
fot. czytelniczka

O problemie informuje nasza czytelniczka.

- Wiosną miała być przeprowadzona deratyzacja na Grunwaldzie, ale ta akcja to jeden wielki niewypał (jeśli miała miejsce, bo nie zauważyłam nic takiego) - pisze. - Na Grunwaldzie jest pełno szczurów biegających nawet w dzień po ulicach. Jeden zamieszkał właśnie u nas na ogrodzie. Co tydzień wysypuję trutkę na szczury, która znika w zastraszająco szybkim tempie. Dodatkowo nasz kot bardzo efektywnie na nie poluje, mimo to jest ich pełno - dodaje.

Każdego roku wiosną w mieście odbywa się obowiązkowa deratyzacja, ale w niektórych lokalizacjach nie jest ona wystarczająco efektywna. - Proponuję zacząć od akcji informacyjnej na osiedlu. Dopóki ludzie będą wyrzucać jedzenie przez okna pod blok, to problem szczurów nie zniknie - zauważa czytelniczka. I jako przykład podaje blok przy ulicy Włodkowica 17 - 25, z którego podobno regularnie resztki jedzenia trafiają za okna.

Pisaliśmy o podobnych przypadkach na terenie Poznania. Wówczas straż miejska informowała, że walka ze szczurami jest skuteczna dopiero wtedy, gdy w sprawę zaangażują się zarządcy okolicznych budynków (chodzi o wykładanie preparatów w piwnicach i podwórzach), a także mieszkańcy będą dbać o porządek. Głównie chodzi właśnie o to, by nie pozostawiać resztek jedzenia na skwerach czy terenach zielonych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro