Reklama

Duże zmiany w Allegro. Od września oferty prywatnych sprzedawców trafią na nowy portal

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Jedna z największych firm handlowych w Polsce i Europie mająca główną siedzibę w Poznaniu szykuje rewolucję dla użytkowników.

Użytkownicy Allegro, a są ich miliony, będą musieli przyzwyczaić się do nowych zasad. Od 16 września działać zacznie portal Allegro Lokalnie, na którym oferty będą mogli wystawiać wyłącznie prywatni sprzedawcy. Co istotne - ogłoszenia będzie można wystawiać za darmo, ale wybranie dodatkowych opcji dostawy czy płatności będzie się wiązało z koniecznością uiszczenia opłaty przez wystawiającego. Portal ma umożliwiać dokonywanie zakupów od "sąsiadów z najbliższej okolicy", a także wspieranie lokalnych projektów społecznych czy charytatywnych, takich jak m.in. prywatne zbiórki.

Dzisiejsze Allegro pozostanie miejscem w sieci, w którym będziemy mogli wybierać spośród ofert firm i sklepów, a profesjonalnych użytkowników jest dziś w serwisie 140 tysięcy. Użytkownicy kont firmowych na Allegro nie będą mogli wystawiać ofert na nowym portalu Allegro Lokalnie, ale będą mogli robić tu zakupy. Firma zapewnia, że Allegro Lokalnie pozostaje częścią platformy Allegro i tym samym będzie dostępne dla każdej osoby, która założy konto w serwisie Allegro.pl. Nie ma osobnego procesu rejestracji.

- Start Allegro Lokalnie jest zaplanowany na 16 września. Po uruchomieniu serwisu wszystkie oferty zamieszczone przez prywatne osoby na Allegro pozostaną na platformie, aż do momentu wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020 -
informuje firma.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro