Reklama
Reklama

Grunwaldzka: pierwszym odcinkiem nowej drogi rowerowej pojedziemy jeszcze w sierpniu

fot. PIM

Zbliża się termin oddania do użytku pierwszego odcinka drogi rowerowej, która powstaje wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.

Chodzi o fragment pomiędzy MTP a ul. Stolarską, którym pojedziemy jeszcze w sierpniu.

- Procedura odbioru robót trwa już także na kolejnych odcinkach tej wyczekiwanej przez rowerzystów trasy - od ul. Stolarskiej do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Słonecznej do ul. Promienistej. Drogowcy pracują jeszcze na jej dwóch odcinkach: między ul. Matejki a Ułańską oraz między ul. Promienistą a Wojskową - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego drogowcy rozpoczną we wtorek (13 sierpnia) od godz. 18.00 prace związane z docelowym odtworzeniem nawierzchni. Była ona zdemontowana podczas robót związanych z budową wpustów do kanalizacji deszczowej.

- Jadący ul. Reymonta w stronę ronda tuż przed wjazdem na nie będą mieli do dyspozycji dwa skrajne pasy. Lewy służył będzie do skrętu w lewo, prawy - do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Roboty prowadzone będą na środkowym pasie dojazdu do ronda, który służy do jazdy na wprost, a także na przedłużeniu tego pasa na części obszaru ronda - przypominają PIM.

Prace będą prowadzone również na dojeździe do ronda od strony Junikowa. Do dyspozycji kierowców pozostanie - oprócz skrajnych pasów służących do skrętów - jeden pas do jazdy na wprost.

Prace mają potrwać maksymalnie do godziny 23 w czwartek, 15 sierpnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro