Reklama
Reklama

Podzielone zdania w sprawie tramwaju na Klin Dębiecki. Ponad 1000 mieszkańców nie chce bimby

fot. UMP
fot. UMP

Zarząd Transportu Miejskiego podsumował wyniki konsultacji dotyczących budowy trasy tramwajowej na Klin Dębiecki.

Pod koniec czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Łozowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami. 120 spośród przybyłych osób wypełniło przygotowane przez organizatorów ankiety.

Kolejnych ponad 1100 ankiet wpłynęło za pośrednictwem strony internetowej, a 49 nadesłano pocztą elektroniczną. - Do ZTM dotarł również (pocztą) wniosek od społeczności lokalnej z Dębca o nieakceptowanie żadnego z proponowanych rozwiązań. Znalazło się pod nim 1050 podpisów - poinformował ZTM.

Wśród różnego rodzaju postulatów znalazła się m.in. budowa zintegrowanego dworca, łączącego pętlę tramwajową z dworcem kolejowym, poprowadzenie trasy tramwajowej od Dworca Zachodniego, wzdłuż torów kolejowych do Dębca i dalej w kierunku Świerczewa, pozostawienie Targowiska Racjonalizatorów w obecnej lokalizacji czy utworzenie buspasa dla autobusów zamiast trasy tramwajowej.

- 76 proc. ankietowanych jest zdania, że budowa trasy tramwajowej na Klin Dębiecki jest potrzebna. Jednak uwzględniając wniosek nadesłany pocztą przez społeczność lokalną Dębca, za budową trasy tramwajowej głosuje 41 proc. badanych - podsumował ZTM.

Wszystkie postulaty zostaną teraz poddane analizie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro