Reklama
Reklama

Podzielone zdania w sprawie tramwaju na Klin Dębiecki. Ponad 1000 mieszkańców nie chce bimby

fot. UMP

Zarząd Transportu Miejskiego podsumował wyniki konsultacji dotyczących budowy trasy tramwajowej na Klin Dębiecki.

Pod koniec czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Łozowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami. 120 spośród przybyłych osób wypełniło przygotowane przez organizatorów ankiety.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kolejnych ponad 1100 ankiet wpłynęło za pośrednictwem strony internetowej, a 49 nadesłano pocztą elektroniczną. - Do ZTM dotarł również (pocztą) wniosek od społeczności lokalnej z Dębca o nieakceptowanie żadnego z proponowanych rozwiązań. Znalazło się pod nim 1050 podpisów - poinformował ZTM.

Wśród różnego rodzaju postulatów znalazła się m.in. budowa zintegrowanego dworca, łączącego pętlę tramwajową z dworcem kolejowym, poprowadzenie trasy tramwajowej od Dworca Zachodniego, wzdłuż torów kolejowych do Dębca i dalej w kierunku Świerczewa, pozostawienie Targowiska Racjonalizatorów w obecnej lokalizacji czy utworzenie buspasa dla autobusów zamiast trasy tramwajowej.

- 76 proc. ankietowanych jest zdania, że budowa trasy tramwajowej na Klin Dębiecki jest potrzebna. Jednak uwzględniając wniosek nadesłany pocztą przez społeczność lokalną Dębca, za budową trasy tramwajowej głosuje 41 proc. badanych - podsumował ZTM.

Wszystkie postulaty zostaną teraz poddane analizie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro