Reklama

Przed nami Dni Twierdzy Poznań: wśród atrakcji nocne wycieczki po forcie śladami nietoperzy

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

24 i 25 sierpnia odbywać się będzie tegoroczna edycja wydarzenia.

Każdego roku poznańskie forty przyciągają w ramach swoich dni tysiące miłośników fortyfikacji i historii. Jak informują urzędnicy, dostępne dla zwiedzających będą m.in. dawno niepokazywany Fort VIIa, Fort V, a także schron przeciwlotniczy przy ul. Kościelnej. W Forcie III chętni będą mogli odbyć nocne wycieczki śladami nietoperzy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Dla zwiedzających dostępny będzie m.in. Fort Ia, Fort IIa, Fort IVa, Fort Va i Fort VI. Są to imponujące obszary - największe z nich zajmują powierzchnię nawet około 10-12 hektarów. Co więcej, część z nich ukryta jest pod ziemią - wyjaśniają. Nie zabraknie atrakcji na Cytadeli oraz w schronach - w parku Sołackim, parku Wilsona, w Krzyżownikach oraz w willi przy ulicy Berwińskiego. Zobaczyć też będzie można Kaponierę Kolejową.

Tylko w trakcie ubiegłorocznych Dni Twierdzy Poznań z atrakcji skorzystało około 15 tysięcy osób. Był to frekwencyjny rekord. Więcej informacji TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro