Reklama
Reklama

Smród w Poznaniu i okolicach. "Zapach jest nie do wytrzymania"

fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum
fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum

Od rana docierają do nas informacje od naszych czytelników, którzy skarżą się na nieprzyjemny zapach wyczuwalny w całym Poznaniu i okolicach.

Jestem z Górczyna, czy wiadomo co tak śmierdzi od 3 nad ranem? Zadałam pytanie na grupie Grunwald, Łazarz i Górczyn, oni też czują - pisze nasza Czytelniczka. Czy wiadomo co tak śmierdzi w całym Poznaniu i okolicach. Wczoraj ok. 22 w Gądkach i Robakowie nie szło oddychać. Teraz w Poznaniu też fetor - pisze poznaniak. Co to za dziwny zapach nad Poznaniem się unosi? Jakaś instalacja się rozszczelniła? - dodaje kolejna osoba. Na całej Wildzie unosi się smród kanalizy. Zapach jest nie do wytrzymania - pisze następny Czytelnik.

Podobnych zgłoszeń od rana mamy całe mnóstwo. Nie tylko z Poznania, ale też z okolic.

O powód przykrego zapachu zapytaliśmy Aquanet. Zapewniam też, że w całym mieście nie mamy żadnej awarii ani nie prowadzimy żadnych prac, które mogłyby ewentualnie powodować jakieś zapachy - tłumaczy Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanet.

O podobnym problemie pisaliśmy już na łamach naszego portalu wielokrotnie w latach ubiegłych i także tym razem powód może być taki sam. Po zakończonych żniwach rolnicy znów zaczęli nawozić swoje pola gnojówką. Rolnicy wykorzystują naturalny nawóz, ponieważ jest on bardzo skuteczny i tani w pozyskaniu. Zgodnie z przepisami gnojówka może być stosowana na polach (z pewnymi ograniczeniami) od początku marca do końca października. Uciążliwy smród znika po zaoraniu pola.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro