Reklama
Reklama

Poznański policjant uratował trójkę dzieci kąpiących się w Bałtyku przy falochronie mimo czerwonej flagi. Sam został ranny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PAP/Marcin Bielecki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PAP/Marcin Bielecki

Do zdarzenia doszło w czwartek w Mielnie.

Jak informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, funkcjonariusz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu, spacerował nad brzegiem morza wraz ze swoją rodziną. Zauważył, że pomimo czerwonej flagi wywieszonej przez ratowników, w wodzie w pobliżu falochronu kąpie się trójka dzieci. - Dzieci pływały za falochronem, ale policjant zauważył, że tracą siły, a wysokie fale spychają je na falochron. Nie miał wątpliwości, że nie będą w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu - wyjaśnia.

Rodzina policjanta poinformowała ratowników o zdarzeniu, a w tym czasie mężczyzna wskoczył do morza, by ratować dzieci. - Największy problem z utrzymaniem się na wodzie miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał na powierzchni powoli płynąc do brzegu. W pewnym momencie do pomocy przypłynął inny mężczyzna, jak się później okazało ojciec dzieci - dodaje.

Fale były tak duże, że mężczyźni mieli duży problem z utrzymaniem się na powierzchni. Pomoc ratowników okazała się niezbędna. Ostatecznie wszyscy bezpiecznie dotarli na brzeg. - Ratując dzieci policjant wielokrotnie uderzył ciałem o falochron, co spowodowało u niego liczne obrażenia. Konieczne okazało się opatrzenie ran przez lekarza oraz podanie zastrzyku przeciwtężcowego - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.64 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro