Reklama
Reklama

Warta Towers pnie się w górę: obiekt będzie mieć 60 metrów wysokości

fot. materiały prasowe

Inwestycja jest realizowana przy rondzie Starołęka.

Jak informuje inwestor budynku Atal Warta Towers, właśnie rozpoczęło się wznoszenie pierwszego piętra obiektu. Prace budowlane trwają tu od ubiegłego roku, jednak dopiero od niedawna wychodzą nad powierzchnię ziemi. Pod ziemią powstała dwukondygnacyjna hala garażowa. - Aktualnie trwają prace przy stropie nad parterem i rozpoczyna się budowa pierwszego piętra - zaznacza Atal.

Projekt powstał w pracowni AP Szczepaniak. Obiekt podzielono wertykalnie i horyzontalnie, dzięki czemu utworzyły się mniejsze bryły. - Efekt końcowy stanowi kompozycja brył wzajemnie się przenikających, zapewniająca optymalne nasłonecznienie oraz widok na rzekę i starówkę - wyjaśnia Artur Szczepaniak.

Elewacja ma być wykonana z tynków szlachetnych i będzie utrzymana w kolorze jasno- i ciemnoszarym. Obiekt będzie przykryty zielonym dachem, a wejście główne umieszczono w 8-metrowym podcięciu. Inwestor zapowiada, że przy budynku powstanie ogólnodostępny plac.

W budynku znajdzie się ponad 350 mieszkań i 15 lokali usługowych. Prace budowlane mają się zakończyć w drugiej połowie 2021 roku. W hali podziemnej przewidziano 305 miejsc dla aut, a dodatkowych 60 na terenie przy budynku.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro