Reklama

Korki na dojeździe do ronda Śródka: 40 minut stania poza szczytem komunikacyjnym!

fot. Maciej Szefer / WTK

Jest źle, a nawet fatalnie.

Maciej Szefer, reporter Telewizji WTK przyznaje, że nie spodziewał się takiej komunikacyjnej "masakry" na dojeździe do ronda Śródka od strony Zawad. - Piątek, poza szczytem komunikacyjnym - dojazd do Śródki ulicą Podwale trwa 40 minut. Jak będzie w piątkowym szczycie? Nie chcę sobie tego wyobrażać - mówi Telewizji WTK.

Przypominamy, że trwają tu prace torowe. Tym razem ekipy MPK pracują od strony ulicy Wyszyńskiego, tym samym nie kursują tramwaje od placu Wielkopolskiego do ronda Śródka. Inwestycja polega na wymianie dwóch rozjazdów, nawierzchni torowej (na łuku przed mostem Chrobrego) oraz drogowej (przy ulicy Wolnica).

Prace oznaczają spore utrudnienia dla kierowców. Auta, ze względu na remont torowiska, nie mogą przejechać w relacji Podwale - Jana Pawła II oraz Warszawska - Jana Pawła II. Utworzona została "przewiązka" na ulicy Wyszyńskiego, dzięki której można dostać się na ulicę Jana Pawła II. Jak łatwo się zorientować - korki tworzą się na dojeździe do ronda od strony ul. Warszawskiej oraz od strony Zawad. Wszystko przez "wąskie gardło".

Drogowcy apelują do kierowców, by w miarę możliwości omijali rondo Śródka. Jak widać na zdjęciach, sytuacja jest bardzo zła.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro