Reklama
Reklama

Termy Maltańskie: kał w basenie, gości wyproszono. Co z wodą?

fot. archiwum

W czwartek w basenie "koniczynka" na terenie Term Maltańskich znaleziono kał.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - W basenie zewnętrznym w Termach Maltańskich znaleziono ludzki kał. Basen został zamknięty, gości z wody wyproszono - napisał.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Łukasz Kubiak z aquaparku potwierdza, że doszło do takiego incydentu. - Procedura w takim przypadku jest taka, że oczywiście wypraszamy wszystkich gości z niecki basenowej. Następnie stosuje się punktowe chlorowanie wody, a dodatkowo cała woda z niecki musi zostać przefiltrowana. W przypadku tego basenu trwa to około pół godziny. Basen był jednak zamknięty przez godzinę, bo uznajemy, że lepiej filtrować wodę nieco dłużej - tłumaczy.

W Termach Maltańskich, podobnie jak w każdym aquaparku, takie sytuacje się zdarzają. - Odwiedziło nas dotąd ponad 7 milionów klientów. Prosimy rodziców, by wybierając się do nas z dziećmi, używali dla maluchów specjalnych pieluch do kąpieli. I nie podejrzewam, by tego nie robili. Być może po prostu taka pielucha bywa źle założona lub jest za rzadko zmieniana i dlatego dochodzi do takich incydentów. Zapewniam, że kwestie higieny i bezpieczeństwa są dla nas bardzo ważne. Sanepid kontroluje nas regularnie i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by stwierdzono nieprawidłowości - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro