Reklama
Reklama

Termy Maltańskie: kał w basenie, gości wyproszono. Co z wodą?

fot. archiwum

W czwartek w basenie "koniczynka" na terenie Term Maltańskich znaleziono kał.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - W basenie zewnętrznym w Termach Maltańskich znaleziono ludzki kał. Basen został zamknięty, gości z wody wyproszono - napisał.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Łukasz Kubiak z aquaparku potwierdza, że doszło do takiego incydentu. - Procedura w takim przypadku jest taka, że oczywiście wypraszamy wszystkich gości z niecki basenowej. Następnie stosuje się punktowe chlorowanie wody, a dodatkowo cała woda z niecki musi zostać przefiltrowana. W przypadku tego basenu trwa to około pół godziny. Basen był jednak zamknięty przez godzinę, bo uznajemy, że lepiej filtrować wodę nieco dłużej - tłumaczy.

W Termach Maltańskich, podobnie jak w każdym aquaparku, takie sytuacje się zdarzają. - Odwiedziło nas dotąd ponad 7 milionów klientów. Prosimy rodziców, by wybierając się do nas z dziećmi, używali dla maluchów specjalnych pieluch do kąpieli. I nie podejrzewam, by tego nie robili. Być może po prostu taka pielucha bywa źle założona lub jest za rzadko zmieniana i dlatego dochodzi do takich incydentów. Zapewniam, że kwestie higieny i bezpieczeństwa są dla nas bardzo ważne. Sanepid kontroluje nas regularnie i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by stwierdzono nieprawidłowości - mówi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro