Reklama
Reklama

Arcybiskup Gądecki o LGBT: szacunek dla osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

Arcybiskup Stanisław Gądecki po raz kolejny zabrał głos w sprawie mniejszości seksualnych.

Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie, w którym odniósł się do ostatnich dyskusji na temat, jak sam określił, "ideologii LGBT".

- Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej - czytamy w dokumencie.

- Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji - dodał arcybiskup Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje do władz samorządowych o niepodejmowanie działań, które pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji "zaprzeczającą naturalnej różnicy płci". Z kolei parlamentarzystów prosi o oparcie się "dalekosiężnym planom", mającym zakończyć się wprowadzeniem małżeństw homoseksualnych i możliwością adopcji przez nie dzieci.

W swoim oświadczeniu metropolita poznański bronił również arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, znanego ze swoich mocnych wypowiedzi. Pełną treść dokumentu można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro