Reklama
Reklama

W centrum miasta powstaje przystań jachtowa. Trwają prace wykończeniowe

fot. PIM

Obiekt powstaje w Starym Porcie, który od zachodu ograniczony jest murem oporowym wzdłuż ul. Szyperskiej, od północy i wschodu - korytem rzeki Warty, a od południa - ul. E. Estkowskiego.

Obecnie w tym miejscu trwa montaż urządzeń sanitarnych, podłóg i drzwi. Zamontowano konstrukcję stalową schodów, które prowadzić będą na taras zlokalizowany na dachu obiektu. Podłoga przyszłego tarasu jest zabudowywana deskami kompozytowymi. Przed wykonawcą jeszcze montaż ozdobnych szprosów i balustrad oraz budowa zjazdu prowadzącego do obiektu z ul. Estkowskiego - informują PIM.

Jak już informowaliśmy budynek będzie składał się z części socjalno-sanitarnej oraz zaplecza gastronomicznego, między którymi zapewniona zostanie łatwa komunikacja. Natomiast w części gastronomicznej użytkownicy przystani będą mogli zjeść posiłek, kupić napoje oraz uzupełnić zapasy na dalszą podróż po rzece. Zakończenie całości prac budowlanych związanych z budową zaplecza przewidziano na koniec września.

Z kolei w drugiej połowie roku zakończą się prace projektowe przy całorocznej przystani jachtowej na Warcie, która docelowo ma być centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej. Wyposażona w dostęp do wody pitnej i energii elektrycznej, monitoring oraz oświetlenie, zapewni odbiór ścieków i nieczystości stałych od żeglujących. Ma dysponować miejscami dla 80 jednostek pływających i 5 dla służb ratunkowych. Komunikacja z lądem odbywać się będzie co najmniej dwoma trapami - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W tym samym czasie będzie gotowy projekt przystani nurtowej, która ma powstać na wysokości Czartorii. Przeznaczona będzie m.in. dla barek kawiarnianych. Będzie miała 100 m długości, w tym 75 m linii cumowania. Maksymalne zanurzenie cumujących w tym miejscu statków wynosić będzie 1,4 m - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro